Výhody komínového systému Leier


Kompletný systém

Pri navrhovaní komínového systému LEIER bola veľká pozornosť venovaná jednoduchej montáži a nenáročnej prevádzke. Jednotlivé komínové dielce sú navrhnuté tak, aby boli navzájom kompatibilné. Komínový systém LEIER rieši všetky detaily potrebné na zhotovenie funkčného komína, či už ide o revízne a čistiace otvory, ukončenie komína v nadstrešnej časti alebo dielce na pripojenie rôznych druhov dymovodov. Každý komín sa dodáva skompletizovaný, balenie obsahuje všetky komponenty potrebné na jeho stavbu (okrem murovacej malty). Odborne vyškolený personál našich zmluvných partnerov ochotne odporučí komínový systém LEIER, vyhovujúci individuálnym potrebám každého zákazníka.

Riešenie pre všetky typy palív

Vytvorenie dobre fungujúceho a správne dimenzovaného vykurovania, vrátane správnej voľby komínového systému, je najdôležitejšia vec z hľadiska bezpečnosti stavby a úspory prostriedkov na vykurovanie. Keďže komínové systémy LEIER sú vhodné pre akékoľvek palivo a na rôzne typy spotrebičov, každý zákazník si nájde vhodný komínový systém pre svoju stavbu. V sortimentnej ponuke LEIER sa nachádzajú 4 základné jednoprieduchové komínové systémy, ktoré v plnej miere vyhovujú požiadavkám súčasného stavebníctva. V dvojprieduchových komínoch sú možné kombinácie všetkých typov komínov LEIER na akýkoľvek druh paliva.

Odolnosť voči korózii a agresívnym kyselinám

Vnútornú časť komínov LEIER tvorí šamotová vložka renomovaného nemeckého výrobcu HART Keramik. V súlade s nemeckými tradíciami majú tieto šamotové vložky prvotriednu kvalitu a dlhú životnosť. Šamot má ako materiál výborné akumulačné vlastnosti a dobrú odolnosť voči vyhoreniu, je schopný dlhodobo odolávať vysokým teplotám. Komínové systémy LEIER sa vyrábajú z materiálov, ktoré zaručujú bezstarostné používanie, bezpečnosť komína pri vyhorení sadzí a odolnosť voči korózii i pôsobeniu agresívnych kyselín.

Jednoduchá a rýchla montáž

Montáž komínového systému Leier je jednoduchá a nenáročná. Komínové dielce sú navrhnuté tak, aby boli navzájom kompatibilné. Komínové obvodové tvárnice sú 33 cm vysoké, t.j. na bežný meter komína potrebujeme tri tvárnice. Nenáročnú montáž uľahčuje podrobný ilustrovaný montážny návod.

Záruka

Komínové systémy LEIER sú vyrobené z materiálov zaručujúcich bezpečnosť ich prevádzky. Na všetky typy komínových systémov poskytuje spoločnosť LEIER 33-ročnú záruku pri montáži certifikovanou firmou. Skutočná životnosť komína však prevyšuje dvojnásobok záručnej doby.

    KONTAKT

  • Vranovská 12, 080 06 Prešov
  • Príďte nás navštíviť osobne, v pracovných dňoch v čase od 8:00 do 15:00 hod.
  •  
  • +421 901 910 194
  •  
  • info@wald.sk