Strešná krytina Creaton

Firma CREATON a jej strešná krytina prichádza s jedinečnou ponukou tvarov a farieb, otvára neuveriteľné možnosti riešenia striech. Strešná krytina - škridla je vyrábaná podľa nemeckých noriem najvyššej kvality "Reinheitsgebot", plne zodpovedajú požiadavkám zdravého prostredia a vyznačujú sa rozmerovou presnosťou a trvalou krásou. Tieto vlastnosti oprávňujú Creaton robiť si nárok na označenie - exkluzívna strešná krytina a dokonalá kvalita pre strechy.

Tieto škridle sú:

 • Nehorľavé
 • UV odolné a farebne stále povrchy
 • Odolné voči poškodeniu
 • Odolné voči poveternostným podmienkam a mrazuvzdovné
 • Vodeodolné
 • Odolné voči kyselinám a lúhom
 • Záruka 50 rokov

Prednosti povrchových úprav

 • svojim zložením a výpalom zlepšujú pevnosť, mrazuvzdornosť a odolnosť keramickej krytiny, čím predlžujú jej životnosť
 • výpalom pri vysokých teplotách sa stabilizuje ich odtieň a tak nestratia svoju krásu a intenzitu počas celej životnosti krytiny
 • perfektne odolávajú meniacim sa poveternostným podmienkam a UV žiareniu
 • sklovitý povrch glazúr a hladký povrch engob minimalizuje usádzanie nečistôt
 • šetria peniaze a čas staviteľa, pretože engobovaná alebo glazovaná strecha nepotrebuje žiadne dodatočné ošetrovanie či nátery
 • najkvalitnejšie a najhospodárnejšie riešenie farebnej strechy
 • NA ROZDIEL OD INÝCH ZNAČIEK PÁLENÝCH KRYTÍN SÚ VYPAĽOVANÉ VO FORMÁCH, ČÍM JE ZARUČENÁ PRESNOSŤ - nezdeformujú sa pri vypaľovaní.

https://www.youtube.com/user/creatontv

https://www.youtube.com/watch?v=yNGEGZ3wJRk&feature=plcp

BALANCE
 
Táto reformná škridla vyhovuje čo sa týka tvaru, formátu, farby a charakteru tým najvyšším nárokom na kvalitu. Pri spotrebe nižšej cca. o 20% oproti klasickým škridlám ponúka vynikajúci pomer ceny, výkonu a hospodárnosti. Získa si Vás klasickými charakteristickými znakmi ako sú jasné línie, opticky veľmi príjemná vlna a technicky veľmi kvalitné drážky. Každá jedna škridla vykazuje stabilnú vysokú kvalitu a vlastnosti, za ktoré firma Creaton ručí vlastnou značkou. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 RAPIDO
 
Spája tradíciu a techniku do dokonalej dvojitej falcovanej škridly, ktorá sa vďaka svojmu mimoriadne veľkému formátu prezentuje zvlášť úsporne. K extémnej spoľahlivosti a kráse vzbudzúcej pozornosti sa škridliam "RAPIDO" pridávajú všetky prvky špičkového výrobku Creaton s veľmi dobrým pomerom ceny a výkonu. Výsledok fascinuje so spotrebou škridiel len 8,1 ks/m2, ktorá umožňuje rýchlu pokládku a zároveň znižuje spotrebu. Pri výraznej technike falcovania s dvojitou bočnou drážkou a vysokými mostíkmi sa podporné rebrá na zadnej strane a tri závesné nosy starajú o trvalú bezpečnosť. Veľký rozsah posuvu v hlavovej časti falcovky ponúka u každého typu zastrešenia najvyššiu flexibilitu, z ktorej budú mať stavebníci radosť po celé desaťročia. 
 
 DOMINO
 

Výnimočne vydarené spojenie jedinečných predností pravej keramickej strešnej škridly s modernými predstavami o dizajne je vytvorené práve v tomto modele. Dizajn modelu ovplyvňuje maximálny formálny výraz a úplný ústup od prebytočných štýlových prvkov. Súčasne vykazuje optimálnu funkciu a hospodárnosť - pre pokrývača i stavebníka. Stupňovité prekrytie chráni spoľahlivo pred prenikaním vody a nečistôt. Škridla na výške našej doby - a na strechy všetkých stavebníkov, ktorý oceňujú priame línie.

 
 
 
 
 
 FUTURA
Jej tvar sprevádza striedanie mäkkých prechodov medzi svetlom a tieňom, čo má za následok vynikajúci optický vzhľad celej plochy. Pri funkčných detailoch sa taktiež Futura uberá výnimočnými cestami. Boli zohľadnené nové poznatky z oblasti statiky, odvádzania vody a prúdenia vzduchu. Drážky so špeciálnou technológiuo labirintov majú obzvlášť veľký rozsah posuvu a dôkladne prevedené bočné rebrá aj rebrá v päte škridly, predstavujú veľký potenciál tohto technicky optimálneho modelu strešnej krytiny. Pri spotrebe cca 10,8ks/m2 má naozaj hospodárny pomer ceny a výkonu .
 

RUSTICO

Rustikálne tvary majú svoje zvláštne kúzlo. Drážková škridla "Z" je známa a rozšírená po celom svete už viac než 100 rokov. Jej typický tvar vzniká dvoma symetricky umiestnenými priehlbinami s miernym rádiusom. Dvojitá priehlbina zaisťuje obzvlášť dobré odvádzanie vody. Veľkorysá vôľa v hornej časti umožňuje jednodduché a rýchle pokladanie a poskytuje dostatočnú flexibilitu pre estetické zakrytie strechy. Vyvážené drážkovanie vytvára sympatické proporcie.

 
 
 
 
 
 
 MAXIMA

Táto kvalitná škridla je vo formáte, ktorý preukázal svoju hodnotu po celé desaťročia. Trvale zvyšuje hodnotu Vašej strechy a výrazne zvyšuje atmosféru pohody. Okrem toho Maxima ponúka širokú farebnú škálu od prírodnej cez engoby až po glazúry. Trojnásobné drážkovanie poskytuje lepšiu ochranu proti vniknutiu dažďa a snehu. So strešnou fóliou je použiteľná už od 160 a s vodotesným podstreším dokonca od 120. So spotrebou 9,5ks/m2 ju radíme medzi veľkoformátové škridle.

 
 
 
 
 
 
 
 

MZ3

Výrazne pôsobiaca maloformátová plochá strešná škridla vďaka svojmu nadčasovému, mäkko splývajúcemu tvaru a z toho vyplývajúcej mimoriadne harmonickej štruktúry strechy. Vďaka svojmu vlnitému harmonickému povrchu a možnosti použitia od sklonu 12%, je vhodná ako pre strmé tak aj pre strechy s malým sklonom. Už po desaťročia osvedčená vďaka svojmu dvojitému drážkovaniu v spodnej časti, hlavne v náročných snehových oblastiach. Vysoká dvojitá prstencová drážka súčasne zabraňuje prenikaniu vlhkosti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 PREMION

Pri tomto prémiovom značkovom produkte nezostávajú žiadne priania nesplnené. Táto škridla predstavuje nekompromisnú kvalitu, hospodárnosť a dizajn. Premion kombinuje klasicky krásny dizajn strechy so špičkovou kvalitou a dlhou životnosťou. Prirodzené vyfarbenie aj tmavších farieb vzniká vďaka použitiu technológie "keralis". Spĺňa optimálne technologické predpoklady a je použiteľná do sklonu 10o.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 TITANIA

Sofistikovaná a dlhotrvácna veľkoformátová keramická krytina, ktorá v sebe spája viac ako 125 rokov skúseností vo výrobe keramických krytín najvyššej kvality s najnovšími patentovanými riešeniami.
Nová krytina zvádza bezkonkurenčným dizajnom a pôsobivou trvanlivosťou. Formát škridly umožňuje získať streche optiku plnú harmónie, obohatenú jemnou hrou šerosvitu. Patrí na strechy tej najvyššej kvality, vďaka veľkosti má vynikajúce proporcie a harmonickú rovnováhu.
Vynikajúce materiály a nové technológie dokážu vytvoriť hladký, zamatový povrch. Sú vyrábané moderným, bezkontaktným vypaľovaním v horizontálnych kazetách, ktoré zaručujú najvyššiu kvalitu. Majú unikátne horné a bočné zámky /labyrint technológia/, tolerancia posunu je až 40 mm, spotreba od 9,2 ks/m2, možnosť použiť od 10°

 

  Kontakt

 • +421 901 910 194
 • info@wald.sk