TALIANSKÉ KRYTINY  
 
   Strešné krytiny od renomovaných talianskych spoločností, u ktorých sa stretli estetika a kvalita ich výrobkov, ako reakcia na neustále rastúce požiadavky trhu. Farebná paleta nami ponúkaných škridiel zahŕňa viac ako 30 rôznych odtieňov, pričom všetky v sebe nosia harmóniu tak vyhľadávanej mediteránskej architektúry. Všetky krytiny spĺňajú najprísnejšie európske normatívne požiadavky, medzi ktoré patrí aj mrazuvdornosť doložená certifikátom EN 539-2. Vyrábajú sa v závodoch na severe Talianska a už niekoľko rokov sa úspešne predávaju nielen v Taliansku a iných stredomorských krajinách, ale aj severnejších štátoch, akými sú napr. Rakúsko a Nemecko. Samozrejmosťou je aj široká ponuka keramických aj nekeramických doplnkov. Ku každému typu krytiny dodávame keramické doplnky v rovnakom farebnom prevedení ako je farba základnej škridly.
 
 
 
Unicoppo
 
   Spojením antickej a modernej formy do jedného celku, Industrie Cotto Possagno znovuobjavil tradičné, po tisícročia používané škridly. Unicoppo Extra bolo vytvorené ako alternatíva tradičných talianskych škridiel Coppo. Skombinovaním hornej a spodnej škridly (mních – mníška), sa dosiahla jednoduchá montáž, ktorá sa výrazne nelíši od inštalácie škridiel iných výrobcov známych na Slovensku. Strechou pokrytou škridlami Unicoppo Extra dosiahnete takmer identický vizuálny efekt ako pri tradičných škridlách Coppo. 
                                                                                                  
 
 
 Coppotech
 
   Krytiny Coppotech v sebe zahŕňajú krásu a tradíciu klasických škridiel “coppo”, jednoduchosť pokládky a vysoké technologické požiadavky modernej doby. Popritom všetkom sa umocnili aj fyzikálne vlastnosti každej jednej škridly akými sú farebná stálosť, alebo mrazuvzdornosť. Vďaka surovinám najvyššej kvality a neustálej kontrole výrobných cyklov sa dosiahla vynikajúca kvalita škridiel Coppotech. Test mrazuvzdornosti na dvojnásobok záťaže (300-násobný zmrazovací a rozmrazovací cyklus) bez akéhokolvek poškodenia je skutočným dôkazom kvality strešných krytín Coppotech od IBL Spa. 
                                                                                                  
 
 
 
Portoghese 
 
   Strešné krytiny typu Portoghese ponukajú cely rad atraktívnych farebných odtieňov, medzi ktorými nájdete aj typy s nádherným efektom ručne vyrobených škridiel. Tieto krytiny, pripomínajúce klasické strechy z rímskych čias, su pre svoje praktické vlastnosti jedným z najpoužívanejších typov v Taliansku. Ľahko sa prispôsobia aj zložitejšiemu architektonickému riešeniu, ale rovnako vyniknú aj na jednoduchších strechách. Svojím elegantným tvarom a nádhernými farbami dodaju každej streche prestíž a osobnosť.
                                                                                                  
 
 
 
Ma.Xi.Ma. 
 
    Nadväzujúc na tradíciu z minulých storočí sa škridly tohto typu, najmä vďaka svojej jednoduchosti, stali rýchlo populárnymi aj v našich končinách. Okrem klasických farieb su dodávané v ďalsích troch antických odtienoch, ktoré dodajú vašej streche vidiecky štýl. Vďaka týmto farbám a klasickému tvaru sa Ma.Xi.Ma. ideálne hodí na rekonštrukciu domov z minulého storočia – domov po starých rodičoch, historických budov, chát a chalúp… Blokovacie drážky a prekrývanie, spolu so stupňovitou pokládkou zabezpečujú, aby škridly efektívne bránili prenikaniu vody aj z veľkých strešných plôch.
                                                                                                  
 
 
 
 
 

    Kontakt

  • +421 901 910 194
  • info@wald.sk